Dream Land- Playground for everybody

Dream Land- Playground for everybody

AcasaPortalPublicatiiInregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Cod HTML Forum
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeAstazi la 12:44 Scris de Casydy

» Sugestie forum
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeAstazi la 11:43 Scris de RHM Tattoo

» Cautam moderatori
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeIeri la 13:07 Scris de RHM Tattoo

» Paint Tool Sai- Video Tutorials
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeSam 18 Mai 2019, 10:37 Scris de ^^Anne^^

» Black6ix
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeMier 15 Mai 2019, 13:09 Scris de RHM Tattoo

» ATEEZ
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeMier 15 Mai 2019, 13:05 Scris de RHM Tattoo

» BTS
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeMier 15 Mai 2019, 13:01 Scris de RHM Tattoo

» EXO
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeMier 15 Mai 2019, 12:33 Scris de RHM Tattoo

» Black6ix Playlist
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeMier 15 Mai 2019, 12:01 Scris de RHM Tattoo

Subiectele cele mai active
Sugesti ?
Cautam moderatori
Tutorial Step by Step- Paint Tool Sai
Schimbari forum
Caut partener pentru RPG
NU'EST
BTS- Playlist
Organizare concursuri
Paint Tool Sai- Video Tutorials
Bunaa
Cei mai activi postatori ai lunii
RHM Tattoo
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] I_vote_lcap[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] I_voting_bar[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] I_vote_rcap 
^^Anne^^
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] I_vote_lcap[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] I_voting_bar[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] I_vote_rcap 
Casydy

Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiectDistribuiţi

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse]

In jos 
AutorMesaj
^^Anne^^
Fondator
Fondator
^^Anne^^

Sex Sex : feminin
Mesaje Mesaje : 1249
Varsta Varsta : 23
Localizare Localizare : oriunde si nicaieri
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : RPC, RPG

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Empty
MesajSubiect: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse]   [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeSam 23 Mar 2019, 14:26

Idee/Poveste:  RP-ul e preluat din povestea mea cu acelasi nume (o sa apara si aia aici - o sa aveti detaliile acolo). Pe scurt, totusi, BTS sunt parte din mafie, nu sunt idoli, fiecare are meseria lui ( Jungkook [alpha] e producator muzical, Namjoon [alpha] e seful lui Kookie, Seokjin [omega] e actor, Taehyung [omega] e designer vestimentar, Jimin [omega] e dansator, Yoongi [alpha]  e medic pediatru si Hoseok [omega] e chirurg) Pe langa ei mai sunt si cei din BigBang ( Choi Seunghyun fiind alpha-ul lui Taehyung).

RP-ul e inspirat de partea mai neagra a povestii, si anume, Jimin, Hoseok si Taehyung sunt rapiti de un grup de alpha salbatici si fortatti sa le poarte copii. Taehyung si Hoseok sunt insarcinati. Jimin, vrand sa ii apere, se ofera sa fie cel care ia toata tortura.

Perechi oficiale:

• JIKOOK - Jungkook si Jimin
  • NAMJIN -  Namjoon si Seokjin
  • YOONSEOK - Yoongi si Hoseok
  • SEUNGTAE - Seunghyun si Taehyung

Anne:
Personaj 1: Jimin
Nume: Park Jimin
Varsta: 24
ADN: Omega
Ocupatie: dansator profesionist
Personalitate: iubitor, grijuliu, uneori destul de impiedicat, dar un dansator de exceptie
Poveste: nascut in Busan, mutat in Seoul la 14 ani. [more TBA]
Poza: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Aec44707109436a24391ac59b6d2a404

Personaj 2:  Hoseok
Nume: Jung Hoseok
Varsta: 25
Ocupatie: chirurg
Personalitate: raza de lumina a grupului, mereu zambitor si optimist
Poveste: [more TBA]
Poza: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] DrCZgTkXgAEjg72

Personaj 3:  Seunghyun
Nume: Choi Seunghyun
Varsta: 32
ADN: Alpha
Ocupatie: avocat
Personalitate: calm si calculat, mereu focusat. destul de jucaus cu partenerul lui si cu ceilalti in momentele de liniste.
Poza: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Big_bang-20120502-006-rita

Personaj 4:  Namjoon
Nume: Kim Namjoon
Varsta: 25
Ocupatie: producator muzical, managerul firmei Soft Sound Productions
Personalitate: grijuliu, atent, serios cand vine vorba de munca, pufos si dragastos cu sotul lui.
Poza:[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 69477337b52c282949a6d3e49a318a86

Casydy:

Personaj 1: Jungkook/Kookie
Nume: Jeon Jungkook
Varsta: 22
Ocupatie: producator muzical
Personalitate: prea protectiv cand vine vorba de sotul lui, iubitor, atent la detalii.
Poza: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 09b74059d4a5995dde7083f8bebf866b5bf5d5e3_hq

Personaj 2:  Yoongi
Nume: Min Yoongi
Varsta: 26
Ocupatie: pediatru
Personalitate: serios, zambeste destul de rar, mai mereu focusat pe munca si partenerul lui.
Poza: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 35346d734701831aae1d02fde3525669c972152b_hq

Personaj 3:  Taehyung
Nume: Kim Taehyung
Varsta: 24
Ocupatie: designer vestimentar
Personalitate: destul de lejer cu privire la tot, nu ii pasa ce cred ceilalti despre el, dar se supara cand se ia cineva de familia lui
Poza: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Original

Personaj 4:  Seokjin
Nume: Kim Seokjin
Varsta: 27
Ocupatie: actor
Personalitate: un copil de 5 ani in marea majoritate a timpului, mereu vrand atentie, dar devine serios cand e vorba de munca si de familie.
Poza:[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 57aacc885db539de05b8250d4aa4d436836b22c1_hq

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 2273612944  [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 1987171897 [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 2286044404 [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 3614728713  [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 3272603720  [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 3830260224 START RPG [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 3830260224  [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 3272603720  [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 3614728713  [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 2286044404  [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 1987171897  [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 2273612944

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Original

Ultima editare efectuata de catre ^^Anne^^ in Lun 08 Apr 2019, 13:13, editata de 1 ori
Sus In jos
http://dreamsonastar.forumz.ro
Casydy
Administrator
Administrator
Casydy

Mesaje Mesaje : 332
Varsta Varsta : 24
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Sa scriu ficuri

MesajSubiect: Re: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse]   [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeDum 24 Mar 2019, 07:06

Jungkook/Kookie
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 09b74059d4a5995dde7083f8bebf866b5bf5d5e3_hq

Stateam la masa din barlogul nostru , unde puneam la cale toate nedelegile noastre , incercam sa gasesc o cale care sa ne duca la ai nostrii, sotii nostri mai degraba, disparuse de foarte mult timp si nimene nu stia nimic desprn ei , nici cum au disparut. Nimenea nu a lasat nico urma. Totusi , ceva nu imi mirosea oricum nu prea bine. Prea au fost dintr-o data stersi de pe fata pamantului.Deja am trimis cativa oamenii pe urmele lor si ei inc anu mi-au raportat inca nimic, sper totus sa gaseasca ceva, cea mai mica urma ca sa ne duca la ei. Imi vreau sotu langa mine si il vreau acuma! Cer la nabia , prea mult!  

Yoongi
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 35346d734701831aae1d02fde3525669c972152b_hq

Ma uitam la JK cum incerca sa se abtina sa nu-s iasa din minti , dar nu prea mai putea sa se tine mult. Stiu prea bine cum se simte si in ce stare este , la fel sunt si eu si restul baietilor , ca l-au rapit pe scumpul meu sot. In clipa disparitiei se aflau amandoi impreuna si acuma nu stim nimic despre niciunul dintre ei si , sincer acest lucru ma cam irita ca nu stiam nimic de ei.

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Girl-neve-photography-red-hair-Favim.com-320347
Caut pe cer o stea, una doar a mea,
O cometă ce să-mi umple lipsa ta,
Numele tău să-i pun,
Să-i urez drum bun aşa cum n-am reuşit ţie să-ţi spun.

Te caut printre stele, alunec printre ele,
Aşteptând să te revăd până în zori,
De ce nu mi-ai spus oare că eşti stea căzătoare?
Pe al cui cer vei răsări, pe al meu sunt nori?

Norii vin rând pe rând,
Rămân aşteptând cu speranţa că te voi zări cândva,
Fără tine am rămas, nu mai am nici glas,
Merg tăcut printre străini, maï fac un pas.

Sus In jos
http://animeworldred.forumgratuit.ro/forum
^^Anne^^
Fondator
Fondator
^^Anne^^

Mesaje Mesaje : 1249
Varsta Varsta : 23
Localizare Localizare : oriunde si nicaieri
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : RPC, RPG

MesajSubiect: Re: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse]   [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitimeMar 26 Mar 2019, 11:13

Namjoon

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] 69477337b52c282949a6d3e49a318a86
Nu aveam ce face în momentul ăsta. Eram liniștit că Jinnie era cu mine. Totuși lipsea Lead-Omega, Jimin. Și toți îl știam pe Jimin. Dacă erau amenințați ceilalți doi, el se sacrifica.
- Jungkook, stai rațional. O să-i găsim. Trebuie.
Era tot mai agitat și tot mai nervos și asta îi speria pe copii.
- Gândește-te și la copii... Noi trebuie să îi protejăm.

Seunghyun
[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Big_bang-20120502-006-rita
- Jungkook, înțeleg gravitatea situației. Lipsește Taehyung. Și e însărcinat. Și știu prea bine ce presiune e acum pe Jimin, ca să protejeze viitorul grupului. Totuși, e rațional. Nu o să se arunce cu capul înainte. Ai încredere în partenerul tău.

Jimin

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Aec44707109436a24391ac59b6d2a404

Sacrificam orice ca să fie restul bine.  Îmi sacrificam și viața pentru ei. Taehyung și Hoseok nu trebuiau să fie atinși. Refuzam să îi rănească. Chiar dacă asta însemna să fiu eu bruscat, lovit sau violat.
De când ne răpiseră ne țineau închiși într-o cameră destul de curată, dar mică și deloc plăcută. Pe mine m-a luau dimineața și mă aduceau seara înapoi. Hainele le pierdusem de mult. Ce mă mai acoperea era cearceaful pe care mi-l punea Tae pe corp seara. Pierdusem deja numărul violurilor și al bătăilor. Dar refuzam cu vehemență să îi pe ceilalți să piardă copii. Mai bine muream eu.

Trimis de pe aplicatia Topic'it

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Original
Sus In jos
http://dreamsonastar.forumz.ro
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse]   [Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse] Icon_minitime

Sus In jos

[Anne x Casydy] Bangtan Wars[YAOI][Mafia][Omegaverse]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Puteti raspunde la subiectele acestui forum
Dream Land- Playground for everybody :: K-Pop Town :: RPG KPOP-
Posteaza un subiect nou   Raspunde la subiectMergi direct la: